פעם, בעבר, כאשר היינו נכנסים לבית של סבא וסבתא, היינו לרוב פוגשים בכניסה לבית את הבלטות עם הנקודות החומות, אשר מזכירות קצת ריצוף של קופת חולים. ובכן, כיום, ככל שעובר הזמן, הסיכוי שניתקל באותן בלטות נמוך עד כדי אפסי, שכן חל שינוי עצום ובלתי רגיל בסוגים של ריצוף לבית שמוצעים לנו כיום בשוק, הן מבחינת החומרים בהם משתמשים, והן מבחינת המראה והסגנון שלהם. להלן טעימה מהאריחים הפופולאריים כיום, שאין בית שלא מכיר אותם.

ריצוף לבית
ריצוף לבית

אריחי ריצוף מבוקשים

הריצוף שאנו בוחרים לבית משפיע על רמת האור שאנו מקבלים, על הרושם הראשוני שאנו יוצרים וגם על הקו העיצובי דרכו בחרנו להציג את ביתנו. בטרם בחירת ריצוף לבית, הכירו את הסגנונות והאריחים המובילים:

  • גרניט פורצלן וקרמיקה – רוב האנשים בוחרים לרצף את ביתם על ידי שימוש בגרניט פורצלן או באריחי קרמיקה מעוצבים בשל המראה ייחודי שלהם ומגוון האפשרויות, המרקמים והצבעים הקיימים בחנויות המובחרות, כמובן שגם למחיר יש תפקיד ויתרונות רבים שגם הם נמצאים לצד השימוש בקרמיקה (מה שמכונה בעברית חרסינה).
  • פרקט – אלטרנטיבה נוספת מבוקשת כיום בשלל סגנונות הם אריחי ריצוף בסגנון דמוי פרקט או אף פרקט אמיתי איכותי. כיום כל חדר בבית יכול לקבל ריצוף פרקט בעל תכונות המתאימות למקום בו נרצה להרכיב אותו. נוכל לעשות שימוש בעץ מלא טבעי או עץ בשיטת למינציה. לפרקט עץ יתרונות רבים והוא מעניק מראה כפרי, ביתי ונקי, ולא סתם רבים בוחרים בו כיום לריצוף הבית.
  • שיש – יש אנשים שמעדיפים להשקיע בעיצוב ביתי קצת יותר רציני, בסגנון אחר, יוקרתי, הם בוחרים לרצף את ביתם בשיש מיוחד, שיש המעניק ברק יוצא דופן ואור בוהק החוזר מן האריחים, המרצפות המובחרות שמגיעות גם הן בשלל סגנונות.

כיצד לבחור ריצוף לבית?

למעשה, אנשים רבים בוחרים כל כמה שנים להחליף את הריצוף כחלק משיפוץ הבית, שכן פעולה פשוטה יחסית כמו זו, מחדשת את כל מראה הבית ומעניקה לו מראה חדש ואקסקלוסיבי. ההבדל בין כל סוגי הריצוף הוא בראש ובראשונה הסגנון והקו העיצובי המנחה אשר מגדיר את מראהו של שאר הבית.

בנוסף, גם עניין חייב לעלות כאן על הפרק. אם אתם מחפשים את האווירה הטבעית עם אקסטרה בידוד לחורף, פרקט הוא הפתרון. חשוב לוודא שבעל המקצוע בו בחרתם לבצע את החלפת הריצוף, מבצע את העבודה בצורה מקצועית ומניח על הפרקט שכבה של לק או שמן. היתרון בפרקט טמון ביופי שהוא מכניס הביתה והחיסרון בחוסר העמידות למים. אופציה נוספת היא כאמור ריצוף שיש המעניק תחושה יוקרתית, אך כאן יש סיכון של החלקה וקבלת כתמים קשים מדי. מכיוון ואריחי הקרמיקה נחשבים לחזקים ועמידים במיוחד ויחד עם זאת גם קלים לניקיון, ישראלים רבים מעדיפים אופציה זו, אך חשוב מאוד לברר את הצרכים שלכם טרם ההחלטה איזה ריצוף תבחרו.

באדיבות עיר הקרמיקה ריצוף לבית

נגישות