בעלי משרד אדריכלות ועיצוב פנים – כל הסיבות לשכור שרת וירטואלי

שרת וירטואלי הוא אחד מכלי העזר השימושיים ביותר, שעולם המחשוב מציע למשרדי אדריכלות ועיצוב פנים. יש לכך שורה ארוכה של סיבות טובות:

VPS – הסבר מקדים

בתור עסק מודרני, כל משרד אדריכלות ועיצוב פנים משתמש במחשוב. זאת, בהיקף לא קטן, על בסיס יומי ולמגוון מטרות. אחד מאבני הבניין המרכזיות והעוצמתיות ביותר במחשוב עסקים הוא השרת. אלא ששרתים מהווים מערכות יקרות ומסורבלות יחסית, לרכישה ולניהול בתוך העסק עצמו. שרת וירטואלי (VPS – Virtual Private Server) מקל על כך במידה מסוימת. זה הוא מצב, שבו יוצרים שרתים בתוכנה ולעתים כמה שרתים במקביל, על גבי שרת פיזי בודד. הדבר מספק גמישות רבה. צעד משמעותי אפילו יותר קדימה, מספקים שרתים וירטואליים "בענן". בעזרתם, אתם שוכרים שרת וירטואלי וניגשים אליו מרחוק, דרך האינטרנט. מי שעושה זאת, מגלה כי לשירות יש הרבה יתרונות לבעלי עסק באשר הם. גמישותו הרבה, מאפשרת להשתמש בו למגוון מטרות, בהן שרת דואר, שרת גיבוי או לאירוח האתר שלכם. משרדי אדריכלות ועיצוב פנים, יוכלו לנצל זאת עבור ביצוע הדמיות תובעניות, אחסון תוכניות, נתוני לקוחות ולמטרות נוספות, ככל שיידרשו. יתרונות ה-VPS העיקריים, מתבטאים במה שמציע שירות ה-VPS של חברת GNS (מהקישור שהבאנו כרגע):

גמישות בצריכת משאבים

שרתי VPS מספקים לכם גמישות רבה במיוחד, אשר מתבטאת בכמה וכמה דרכים שונות. ראשית, ישנה גמישות רבה מבחינת המשאבים שיעמדו לרשותכם, בהתאם לדרישותיכם. נדמיין לרגע מצב, שבו אתם עומדים בפני פרויקט גדול מהרגיל, אשר נדרש עבורו כוח מחשוב גדול משמעותית מזה שיש ברשותכם בתוך העסק. מה עושים? תרכשו שרת? תגייסו עובד חדש (לא זול, בין אם אתם עסק קטן ובין אם משרד גדול ומוכר) שיטפל בו? ומה תעשו עם השרת אחרי סיום הפרויקט? גם שכירת שרת פיזי פנימי, לא יכולה להתחרות בשרות VPS בענן. באמצעותו, ההתאמה לדרישות משאבים משתנות, קלה במיוחד.

בעלי משרד אדריכלות ועיצוב פנים - כל הסיבות לשכור שרת וירטואלי

קלות ניהול

קל לנהל שרתי VPS בענן וקל למנף אותם למטרות שונות ומשתנות. תוכלו לבחור מבין כמה מערכות הפעלה בולטות. הניהול יתבצע דרך ממשקים נוחים וידידותיים והתקשורת מול השרות מצטיינת בזמני תגובה מהירים.

הקלה כספית

כפי שציינו קודם על קצה המזלג, VPS מספק אלטרנטיבה פחות יקרה, לרכישת וניהול שרתים פיזיים בתוך העסק שלכם. אצל GNS למשל, עלות השרות היא החל מ-$4 לחודש! מאחר שכאמור, הטיפול הטכני בשרתים אלה נשאר באחריות הספק, מבחינתכם כלקוחות אין צורך בידע טכני נרחב. תודות לכך, תהיינה לכם פחות הוצאות על אגף מחשוב או על אחראי מחשוב (ומדובר על בעלי מקצוע ברמת שכר לא נמוכה בכלל).

המשכיות עסקית

העובדה ששרתי VPS נמצאים מחוץ לעסק שלכם, לא פוגעת בתפקוד השוטף. התקשורת מולם מתבצעת במהירות גבוהה ולא שונה בהרבה, מתקשורת מול שרתים פנימיים בתוך העסק. יותר מכך – אם יתרחש מקרה כשל שיפגע בתפקוד המשרד, דוגמת פריצה וגניבת ציוד, שרתי ה-VPS יסייעו לכם להתאושש ולהבטיח "המשכיות עסקית". כיצד? ראשית, את השרתים האלה לא יוכלו לגנוב! הרי הם נמצאים אצל הספק המרוחק. כך גם לגבי כל סיכון שפוגע במשרד, אם זה למשל רעידת אדמה או הצפה – שרתי ה-VPS לא ייפגעו. כמו כן, תוכלו לעבוד מולם מכל מקום אחר – ממשרד אחר, מהבית ואפילו מהדרכים.

לסיכום

אם אתם בעלי משרד אדריכלות ועיצוב פנים, סביר שהבנתם בשלב זה, שכדאי להכיר את תחום ה-VPS. מאחר שגם קל יחסית לנסות (מאחר שמדובר בשרות ענן), למה שלא תעשו זאת?

נגישות