בניית אתר לשיפוצניקים: 5 דברים שחייבים להכיר

בניית אתר לשיפוצניקים

לכאורה, בניית אתר לשיפוצניק היא דבר פשוט ביותר. במבט ראשון, עשויים לחשוב שמספיק לכתוב שם כמה מילים דוגמת "אמינות, שירות ללא תחרות, 20 שנה ניסיון" וכל השאר לא משנה. אלא שגם בבניית אתר אינפורמטיבי בסיסי כזה, כדאי לדעת לפחות חמישה דברים:

תשתיות אמינות

האתר צריך "להתארח" אצל חברת אירוח (אחסון) אתרים. יש לא מעט כאלה וחשוב לבחור בחברה איכותית. הביצועים פחות חשובים כאן, אבל האמינות חשובה מאוד (שהאתר יהיה זמין ברצף ויעלה במהירות סבירה).

אפשר לאחסן אתר בחינם, מה שעשוי להיות אידיאלי עבור לא מעט בעלי עסקים.

מפתח מקצוען

למרות פשטותו היחסית של אתר מסוג זה, חשוב שהוא יוקם על ידי מקצוען איכותי. זה צריך להיות מישהו שעשה כבר ויכול להראות לך, עבודות דומות ואיכותיות. בחירה זהירה בהתחלה חשובה, למרות שניתן להחליף מפתח בהמשך, כי הדבר יחסוך זמן ועלויות.

אתר שיפוצים

רכישת שם דומיין

שם האתר או כתובת האתר (או "שם דומיין"), הוא אלמנט שאתה בוחר. למעשה, זה דבר ששוכרים מחברה שמספקת שירות כזה. פעילות חשובה, היא ההחלטה לגבי שם זה. ראשית, קח בחשבון שייתכן שהוא כבר תפוס – ניתן לבדוק זאת במהירות באתרי החברות שמשכירות שמות דומיין. הוא עשוי גם להיות תפוס, מבלי שישנו אתר פעיל עם כתובת זו. כלומר, שמישהו שכר אותו אבל לא משתמש בו. כלומר למרות זאת, הכתובת עדיין "ברשותו" ולא זמינה לאחרים. כמה כללי אצבע מומלצים לגבי שמות דומיין: קל לזכירה, לא ארוך, סיומת .il לקהל מקומי או com לקהל בינלאומי (יש נוספות, אבל זה לרוב לא מקובל וסתם מבלבל).

חייבים "לקדם"

חיוני להבין, שעצם הקמת האתר לא מספיקה. נכון שהוא יהווה מיידית מעין "כרטיס ביקור" שתוכל להציג לאנשים שונים. אבל מצד שני, מי שיחפש אותך באופן חופשי באינטרנט, סביר שלא יימצא. לשם כך, חיוני להשקיע ב"קידום אתרים" (SEO). גם כאן, יש חשיבות גדולה לעבודה עם מקצוענים שמתמחים בכך.

אצבע על הדופק

גם לאחר הקמת וקידום האתר, חשוב להישאר בעניינים לגביו. חשוב לבדוק את זמינותו מדי פעם ואת מהירות טעינת העמודים השונים. תוכל גם לבצע חיפושים יזומים, בכדי לראות האם וכיצד פעילות הקידום מתבטאת בשטח. פידבק מלקוחות, הוא עוד היבט חשוב של שמירה על "אצבע על הדופק" לגבי האתר. האם האתר מסבך אותם בצורה כלשהיא? האם יש להם הצעות שיפור לגביו?

לסיכום

אתר לשיפוצניק, הוא אתר שבעיקר מספק מידע בסיסי עליו ואין צורך שיהיה מורכב מדי. מצד שני, חשוב לשים לב לפרטי הקמתו ובעיקר – להקפיד על האיכות. האתר הוא במקרים רבים מקור המידע היחיד שיש ללקוח הפוטנציאלי לגביך והדרך שלהם לבחור שיפוצניק. כך שאם הוא יראה מרושל, התוצאה עלולה להיות יותר נזק מאשר תועלת. ולהיפך.

נגישות