איך לבחור ארונות קיר?

ארונות קיר

כאשר מדברים על ארונות קיר, מדברים על הפתרון האולטימטיבי לאחסון בגדים מבלי שאלו יתפסו לכם מקום בחלל החדר. אם כן, זה כבר לא חדש, הצבת ארונות קיר בכל חדר, יכול בהחלט להשאיר לא מעט מקום לדברים האחרים. הארונות מוצבים בין שני קירות וגובהם עד התקרה. פתרון נוסף שעונה על המושג ארונות קיר קשור גם בחדר צמוד לחדר השינה ובו חצוב למעשה חדר ארונות המשמש לתלייה של הבגדים וכן לאחסן נעליים ודברים אחרים. אז אם בעבר היה קשה להשיג ארונות קיר, שהרי היום ,אפשר להשיגם בשלל צבעים וכך גם בגדלים שאינם סטנדרטיים – כאמור, הכול בהתאמה אישית לחלל החדר הנבחר.

היכן אפשר למקם ארונות קיר?

אם היה נהוג לחשוב כי ארונות קיר ניתן למקם אך ורק בחדר שינה של הורים, שהרי ניתן לראותם בכל מקום החל מחדר הילדים שלכם ועד לחדרי הלבשה ייחודיים. ארונות אלו ישמשו לא רק לאחסון בגדים, אלא גם לתיקים, תכשיטים ועוד. במסגרת בחירת הארונות, חשוב ביותר לבחור את המוצר שמתאים לחלל שלכם, אבל בו זמנית, חשוב כי התאמתו תהיה קשורה לא רק לעיצוב אלא גם למיקום הנכון וכן לחומרי הגלם המותאמים. בחירת ארון לא מספיק חזק , לא יישאר אתכם לטווח הרחוק ולכן, מסתמן כי אי אפשר לוותר בין היתר על בחירת חומרי הגלם.

חלוקת הארון – עניין מהותי בפני עצמו

פרמטר נוסף שיהיה עליכם להתחשב בעת בחירת ארונות קיר קשור בחלוקת המקום, למעשה, זה תופס לא רק בחיצוניות האור אלא גם בפנימיותו. לכן, במעמד הרכישה, יש לתכנן מראש או לבחור מראש חלוקה נכונה של מדפים מתאימים, כמות מדפים רצויים, צורה מסוימת של מדפים קבועים או נשלפים ועוד. במסגרת אחסון שהארון יעניק לכם, תוכלו לוותר על המדפים הנשלפים ובמקומם לצורך העניין, תוכלו לשלב מקום לסלסלות על גבי מסילות, מקום לתלות את הבגדים ועוד. כפי שהבנתם, מי שייקבע את חלוקת הארון זה רק אתם ועל כך יישק גם הדבר והבחירה שלכם.

בסיכום דבר, לצד בחירת גודלו החיצוני של הארון, חשוב ביותר להתחשב גם על המרכיבים הפנימיים- המדפים וכל מה שיכול להכיל תכולה בצורה נכונה ומסודרת. רוצים למצוא כל דבר במקומו? רצוי שלא תפסחו על העניין הזה מראש. כמו כן, תנו מחשבה גם לעניין העיצוב שהוא גם סגירת הדלתות- האם תבחרו בדלתות רגילות? לצורך העניין יש לא מעט דלתות הזזה עיצוביות שיודעות גם להיות פרקטיות בו זמנית. בנוסף, בכדי להקפיץ את הנראות והעיצוב, חשוב שלא תפסחו על עניין התאורה. בחירת תאורה שנדלקת כאשר הארון נפתח זו בהחלט דרך להקפיץ את הנראות, לשדרג את נראות הארון וכך למזג אותו עם כל התמונה העיצובית בחלל הפתוח.

נגישות