5 טיפים לעיצוב חדר ילדים יפה, נוח ופרקטי

מתכננים לעצב את חדר הילדים ומתלבטים כיצד לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר? ובכן, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם חמישה טיפים מעולים שבהם תוכלו להיעזר, לטובת עיצוב שהוא גם יפה אבל גם נוח ופרקטי. מדובר בטיפים שיכולים להתאים גם לחדרי ילדים גדולים וגם לחדרים קטנים, ועל כן זה הזמן לנצל את הטיפים כחלק מתהליך עיצוב קפדני שלוקח בחשבון גם היבט של פונקציונאלית אבל גם היבט של אסתטיקה, כפי שנציג כעת.

ספרייה מעוצבת להגדרת החלל

דרך מצוינת לעצב את חדר הילדים באופן שהוא גם מעוצב אבל גם פרקטי יכול להתבצע דרך הזמנה של ספרייה המותאמת למידות של החדר, ומחלוקת בצורה נכונה. הזמנה של ספריה בהתאמה אישית מאפשרת גם להגדיר את החלל אבל גם לעודד את הילדים לקריאה, כל זאת באמצעות הזמנה של מגוון רחב של ספרים לילדים שישתלבו בצורה מושלמת עם הספרייה ובהתאם לכך ימשכו את נקודת המבט. שימו לב כי הספרייה צריכה להיות מותאמת לגובה של הילדים, כך שהם יכולים לשלוף את הספרים בקלות.

פינת ישיבה לאירוח

חלק מהותי מתהליך העיצוב של חדר הילדים צריך לכלול כמובן פינת ישיבה ורביצה, כל זאת כחלק מיצירה של חדר שיכול להתאים גם לאירוח של חברים ובני משפחה. בדיוק כמו שאתם משקיעים בפינת ישיבה במרפסת, כך גם צריך להשקיע בחדר של הילדים ולשלב אלמנטים כמו למשל פופים, כיסאות קטנים ועוד, כאשר ברשתות החברתיות ניתן למצוא בקלות השראות שאותן אפשר ליישם בחדר השינה של הילדים, לטובת עיצוב מנצח אבל גם פרקטי.

קיר עשוי מגנט

אחד מהטרנדים החמים בעולם עיצוב הפנים כולל את העיצוב של הקירות, מתוך מטרה ליצור הלבשה שתייצר תחושה של אינטימיות אבל גם אלמנט מעוצב. על כן, שילוב של קיר מגנטים וכן עיצוב באמצעות מגנטים מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור חדר שהילדים יכולים לקשקש על הקירות מבלי לחשוש, כמו גם לכתוב בעבורם משפטים או תזכורות שישדרגו באופן משמעותי את העיצוב, במינימום מאמץ.

 

 

בחירה בחומרי גלם טבעיים

העדיפו לבחור ברהיטים העשויים מחומרי גלם טבעיים כמו למשל עץ מלא, כחלק מעיצוב הרמוני שמשרה רוגע ותחושה של קלילות בחדר. בנוסף, שימו דגש על בחירה בחומרים עמידים לאורך זמן, בייחוד לאור העובדה כי מדובר בחדר שבו שוהים ילדים קטנים שלא רק ישנים אלא גם יוצרים, קוראים ומשחקים. על כן, העדיפו לבחור בפריטי ריהוט כמו למשל מיטה או מדפים מחומר עמיד שאינו נשרט בקלות.

שילוב של תחומי עניין בתהליך העיצוב

על מנת ליצור חדר שינה שמייצג את הילדים, רצוי להתייעץ איתם ולקחת השראה מתחומי העניין שלהם. אם למשל הילד חובב ים, אפשר לעצב את החדר על גוונים של כחול ותכלת לצד אלמנטים דקורטיביים כמו למשל דגם של סירה או ציור של ים, כל זאת מתוך הבנה כי מדובר באלמנט ייחודי שגם נועד להעצים את הילד, ולהגביר את הביטחון העצמי באמצעות מתן של דגש על תחומי העניין שלו בתהליך העיצוב.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן בסקירה, תוכלו ליצור בעבור הילדים שלכם חדר מעוצב, פרקטי ונגיש התואם את הצרכים שלהם ואף לוקח בחשבון את הרצונות האישיים. אם אתם מתלבטים, אפשר ואף רצוי לשוטט ברשתות החברתיות כמו גם במגזינים לעיצוב פנים, כחלק מקבלת השראה ויצירה של קיר השראה ממנו תוכלו להתחיל ולעצב את החדר, עד לתוצאה מוגמרת התואמת את מסגרת התקציב, ואת סגנון העיצוב הנבחר.

נגישות