אחד החלקים המשמעותיים והאהובים על כל מי שמשפץ את המקלחת, הוא בחירת קרמיקה לאמבט. זוגות רבים משקיעים שעות בחיפוש אחר הצבע והסגנון המתאים ביותר לחדר, והאופן בו הם משתלבים אחד עם השני ועם מכלול העיצוב של החדר. ההחלטה איזו קרמיקה לקנות מתבצעת על פי מספר משתנים, עליהם נסתכל גם במאמר זה.

קרמיקה לאמבט

כיצד מחליטים איזו קרמיקה לקנות?

  • צבעים – בדרך כלל נהוג לבחור אריחים בצבע בהיר או לפחות צבע ניטראלי. אריחים בצבע כהה אומנם מונעים מכתמי לכלוך להשפיע, אך הם גם מחשיכים את החדר.
  • סגנון – מדובר על סוג וגודל כל אריח, כך אחרי הדבקתן תיווצר תצוגה יפה ומקורית
  • עמידות – אומנם קרמיקה נחשבת לחומר עמיד במים, אך ישנם אריחי קרמיקה אשר נחשבים הרבה יותר עמידים, למשל גרניט פורצלן, על מנת לשמור על האריחים לאורך זמן, עדיף להשקיע ברכישתם על פני אריחים זולים יותר.
  • תו תקן – יש לרכוש אריחים בעלי תו תקן של מכון התקנים, התקן קובע מהי מידת החוזק של הקרמיקה, עמידות נגד שחיקה ונגד החלקה.
  • ניקיון – על מנת לשמור על אריחי קרמיקה נקיים, עדיף לא לרכוש קרמיקה מבריקה, שכן אז כל כתם שנספג, נשאר בולט עליה.

 

אריחי קרמיקה לאמבט ועיצוב המקלחת

כפי שציינו קודם לכן, חלק משמעותי בתהליך של עיצוב מקלחת הוא בחירת אריחי קרמיקה לאמבטיה. היתרון של בחירת אריחי קרמיקה הוא, שלהבדיל מחדרים אחרים, בהם אנחנו שוהים כל הזמן ומארחים אנשים, אז עלינו לשמור על איזון ושמרנות מסוימת בעיצוב, הרי שבבחירת אריחי קרמיקה לאמבט, אנחנו יכולים להתפרע, אנחנו לא חייבים לבחור אריחים בצבע ספציפי ולא חייבים לשמור על איזון בצבעים וקו שמרני.

אופציה אחת שעומדת בפנינו היא ללכת על קו עיצוב אישי. שילוב של מספר צבעים בחדר. רצוי, כמו שציינו, שיהיו אלו צבעים בהירים על מנת שלא להחשיך ולסגור את החדר. אפשרות נוספת היא להכניס בין הצבעים גם סימנים וצורות שונות, שייצרו תצורה יותר ססגונית וייחודית.

אופציה אחרת היא עיצוב מובנה. למשל, עיצוב בסגנון של אבן ירושלמי. אלה יכולים להיות אריחים קטנים כמו אבנים או אריחים בגודל רגיל. היתרון של עיצוב כזה, שהוא מאוד יפה ומעצים, החיסרון, שהוא יכול לתת תחושה של חדר סגור, ששטחו קטן.

עוד אופציה של עיצוב מובנה, הוא ללכת על קו אחיד, בין המקלחת, האמבטיה והארונות. כלומר צבע אחיד לכל הפרטים בחדר. אומנם יש בכך אחידות, אך זה יכול להשאיר תחושה קצת משעממת ושמרנית מדי.

אופציה אחרונה עליה נספר לכם, היא שימוש באריחים גדולים ורחבים. במקום להדביק אריחים קטנים, מה שדורש גם יותר עבודה, אפשר להשתמש באריחים גדולים שתופסים חלקים נרחבים על הקיר והרצפה. היתרון של אריחים אלו, שהם יוצרים תחושה של חלל גדול ומעצים.

נגישות