איטום קירות חיצוניים בבית

הפחתת כמות האוויר שדולף לבית ומחוצה לו היא דרך חסכונית להפחית בעלויות החימום והקירור, שיפור העמידות, הגברת הנוחות ויצירת סביבה פנימית בריאה יותר. איטום קירות חיצוניים הוא טכניקת איטום אוויר פשוטה ויעילה המציעה תשואה מהירה על ההשקעה, עם תוצאות שמחזיקות מעמד לזמן הארוך.

עבודות האיטום מתבצעות בדרך כלל על סדקים ופתחים בין רכיבי בית נייחים כגון מסגרות דלתות וחלונות, ועצירת התפשטות מים בסביבות אלו.

דליפת מים

נזילת מים מתרחשת כאשר מים חודרים מבחוץ לקירות הבית ומתפשטים ללא שליטה דרך סדקים ופתחים. במהלך מזג אוויר קר או סוער, המים עלולים להתפשט ולחדור לבית בכמויות גדולות. כאשר מזג האוויר חם ופחות סוער, המים המצטברים בתוך הקירות עלולים לגרום לטחב ואיכות אוויר פנימית ירודה.

נזילת מים תורמת גם לבעיות רטיבות שיכולות להשפיע על בריאותם של הדיירים ועל עמידות המבנה. יתרון נוסף של איטום קירות חיצוניים הוא שפעולת איטום הסדקים והפתחים מפחיתה כתמי רטיבות על הקירות ומשפרת את הנוחות.

איטום קירות חיצוניים

שיפוץ שיש לו השפעה נרחבת

איטום קירות חיצוניים, תוך שימוש בטכניקות וחומרים מעולים, מאפשר מניעת חדירת מים לקירות ולבית לטווח הארוך.

אם אתם מתכננים שיפוץ נרחב לביתכם שיכלול בנייה מסוימת, מומלץ לסקור כמה מהטכניקות המשמשות לעבודות איטום מים ואוויר בבנייה חדשה לבית, וכדאי לקחת בחשבון גם שירותי ביקורת אנרגטית לבית על מנת לזהות את כל הדרכים בהן הבית שלכם מבזבז אנרגיה וכסף.

נזילות מים מתוקנות על ידי עבודות איטום קירות חיצוניים, תוך שימוש בחומרי אינסטלציה, איטום צינורות או הגנה על חוטי חשמל שמגיעים דרך הקירות והתקרות, ומעל הארונות.

טיפים לאיתור נזילות

  • בדקו את הקירות לאיתור כל המקומות בהם מתרחשת דליפת מים.
  • דלתות וחלונות הם האזורים בבית שבסביבותיהם מתרחשת הכי הרבה דליפת מים.
  • בקשו מחברת השיפוץ להתקין אטמי קצף מאחורי השקעים והחליפו גופי תאורה על הקירות והתקרות.
  • בדקו כתמי עובש בבידוד שלכם לצורך איתור דליפות מים. פעולת האיטום מתבצעת עם קצף ריסוס שעוצר את התפשטות המים ומיוצר למטרה זו.
  • חפשו כתמי עובש גם על השטיחים והתקרות, מה שעשוי להעיד על נזילות מים במפרקי הקירות והתקרות הפנימיים והחיצוניים, והזמינו חברת שיפוץ אם אתם מגלים כתמי רטיבות.
  • כסו חלונות בעונת החורף או החליפו אותם בחלונות כפולים.
  • החליפו את תחתיות הדלתות בחומרים אטומים לחדירת מים.

שימו לב כי איטום קירות חיצוניים בלבד אינו מבטל את הצורך בבידוד מתאים להפחתת זרימת החום במעטפת הבניין.

איטום קירות חיצוניים בגישה מקצועית

חברת שיפוצים מבצעת פעולות איטום קירות חיצוניים ופנימיים באמצעות כלים ומכשירים מיוחדים. בצורה הפשוטה ביותר, תהליך זה מונע חדירת רטיבות ועובש דרך הקירות למניעת חדירת מים בטווח הארוך, ושמירה על בתים אטומים במיוחד.

נגישות