משפצים את המטבח? החיסכון בכסף מתחיל כאן

המטבח שלנו, הוא לב ליבו של הבית. במקום זה אנו מכינים את ארוחות הבוקר והצהרים שלנו, במטבח אנו אוכלים ארוחות ערב עם בני משפחה וחברים, במרחב זה אנו מנסים מתכונים חדשים, אופים, יוצרים, ובעצם עושים את כול מה שעושה לנו טוב. לכן מדובר באחד המרחבים החשובים בבית, אותו יש לטפח, לנקות ולעצב. אם אתם מבצעים שיפוץ במטבח – כדאי שתדעו כיצד אפשר לשפץ מטבח בתקציב שאינו גדול. אבל כיצד עושים זאת באמת? הנה כמה טיפים לחסכון בעת שיפוץ ועיצוב המטבח:

בחירת קונספט שיוביל את העיצוב

בראשית ועוד לפני בחירת קבלן השיפוצים, טרם בחירת חומרים, קניית מוצרי חשמל, יצירת משטחים ופריטים שונים: יש לבחור את הקונספט הכללי שילווה את השיפוץ ואת העיצוב. "קונספט" הוא רעיון שמלווה את התהליך, כאשר בעת שיפוץ המטבח – מדובר ברעיון שילווה את העיצוב, את הבנייה ואת רכישת הציוד הדרוש.

סגנון עיצוב המטבח

כיום אפשר לבחור עבור הקונספט: רעיונות וסגנונות עיצוב מגוונים, תוך מעבר על תמונות של מטבחים מעוצבים באינטרנט, או במגזינים לעיצוב הבית.

דרך נוספת לחשוב על רעיון לעיצוב, תעשה בזמן סקירת מוצרים למטבח ברשת האינטרנט. הזמינו ציוד דרך איביי בעברית, ותוכלו – תוך סקירת המוצרים וההזמנה – לקבל רעיונות טובים לעיצוב. הזמנת ציוד ברשת, תספק לכם ציוד במחירים נוחים במיוחד.

בחירת סוג השיפוץ

כאשר משפצים את המטבח, יש לשים את הדגש על מספר אזורים ואלמנטים במרחב, כמו: משטחי עבודה, ארונות וחללי אחסון, מצב השיש, יציבותם של ארוניות וחללי אחסון, הצורך במכשירי חשמל ושאר אלמנטים. נסו להבין מה דורש חיזוק, מה צריך החלפה ומה יש להוציא מהמרחב או להוסיף. בכך תוכלו לבחור את סוג השיפוץ.

כיום אפשר לחדש מטבח על ידי החלפת דלתות ארונות, ציפוי שיש ומשטחי עבודה, חיזוק מדפים, צביעת קירות וכדומה. שיפוץ כזה יהיה "קוסמטי" והוא נחשב קל יותר ליישום, ללא ימי עבודה רבים. מלבד זאת, שיפוץ "קוסמטי" יעזור לכם לחסוך בעלויות באופן משמעותי! אם המטבח ישן מאד ובמצב גרוע, בחרו שיפוץ מסיבי שכולל החלפה של כול האלמנטים ובניית מטבח חדש.

בחירת קבלן שיפוצים

כעת יש לבחור קבלן שיפוצים שמתמחה בחידוש ובניית מטבחים. את הארונות, המשטחים וחללי האחסון: אפשר להזמין גם מנגרייה שמתמקצעת בסוג זה של בנייה ועיצוב. מלבד זאת, אפשר לבחור מטבחים מרשתות גדולות ולאבזר לבד את המרחב, כמו גם לעצב אותו בקלות באמצעות ציוד שאפשר להזמין באינטרנט. בכך אפשר להוזיל עלויות בצורה משמעותית. תכננו נכון, מדדו מרחבים ובצעו השוואות מחירים, והדרך למרחב נעים ויעיל – כבר מתחילה!

נגישות