שיפוצים: הכירו את 10 השיטות לחסוך כסף

עכשיו שקיבלתם את המפתחות לביתכם החדש, הגיע הזמן לתכנן את שלב השיפוצים. רוב האנשים שרוכשים בתים כבר השקיעו בו נתח נכבד מכספם, מה שמוביל לצורך בקבלת החלטות זהירות על מנת להפחית את ההוצאות במהלך השיפוצים. מאמר זה מגיש מספר טיפים שיסייעו לכם לאזן את התקציב בקלות רבה יותר.

לחסוף כסף בשיפוצים

תכננו את תקציב השיפוצים (והקפידו לקיים אותו)

תכננו בפירוט את מרכיבי השיפוצים בביתכם החדש, ורשמו את העלויות הנלוות לכל שלב בתהליך. כשיש לכם תקציב שמתוכנן מראש, כל התהליך הופך לקל יותר. יחד עם זאת, יתכן שיתרחשו מספר נסיבות בלתי צפויות בהן תידרשו לטפל, ואשר עלולות לייקר את התקציב המתוכנן מראש שלכם.

קבעו קצבה של כעשרים אחוזים בתקציב השיפוצים, על מנת שלא למצוא את עצמכם בסופו של דבר עם מטבח או אמבטיה שאינם גמורים.

מחקר, מחקר ומחקר נוסף

קראו באתרי אינטרנט רלוונטיים לתחום, על התהליך אותו עברו אנשים אחרים שביצעו שיפוצים בביתם, ולמדו מהניסיון שלהם. אם אתם מתכננים לשכור שירותי מעצב פנים, למשל, בדקו את ההמלצות לגביו ובקשו לראות תיק עבודות.

חלק ממעצבי הפנים מיומנים יותר בסוגים מסוימים של שיפוצים, ואם אפשר, השתדלו לבצע השוואת מחירים באינטרנט כדי לשכור את שירותיהם של אנשי המקצוע הטובים ביותר. השוו בין כל הנתונים לפני קבלת החלטה סופית.

תכננו את הרכישות שלכם לפני שאתם יוצאים למסעות בזבוזים

חפשו מחסני מכירות כשאתם מחפשים רהיטים, שכן זוהי שיטה מצוינת למקסם את החיסכון של השיפוצים. קיימים גם בזארים ביתיים המוכרים ריהוט במחירים הוגנים. מחסני מכירות מציעים גם מכירת ריהוט במבצעים, וחשוב שתבצעו גם כאן השוואת מחירים באינטרנט כדי לבדוק את רמות המחירים המוצעות, והשוו ביניהם לפני שתבצעו את הרכישה הסופית.

אם רכישת הריהוט אינה דחופה, המתינו לתקופות של הנחות או להזדמנויות לרכוש פריטי ריהוט במבצעי מכירות כגון ביום שישי השחור או לקראת החגים. אלו התקופות בשנה בהן קמעונאים רבים מציעים הנחות שיכולות לחסוך לכם כספים רבים בשיפוצים.

הבדילו בין הצרכים לבין הרצונות

נשמע מוכר מדי? ועדיין. בעלי בתים חדשים רבים, בהתרגשותם, נוטים שלא להבין מה הם באמת צריכים. קל לרצות לרכוש מיקסר מקצועי אדום רק בגלל שהוא נראה נהדר על דלפק המטבח.

מומלץ להשקיע מחשבה בפריטים אותם אתם מתכוונים לרכוש כדי שהשיפוצים יהיו יעילים. לפעמים תוכלו להבין מה אתם צריכים רק לאחר המעבר לבית החדש. לכן מומלץ להשאיר מספר רכישות נחמדות רק עד תום תקופת השיפוצים.

עשו זאת בעצמכם: אל תזלזלו בכוח הסיפוק

כך תוכלו להפיק כמות עצומה של שביעות רצון עצמית וגאווה בלתי נדלית, כשתיווכחו בתרומתכם לשיפוצים שעשיתם במו ידיכם בביתכם החדש. אם אפשר, הרכיבו בעצמכם את הרהיטים במקום לשכור שירותי נגר.

אך הקפידו על כנות עצמית והבנה לגבי מה שאתם יכולים לעשות בעצמכם. אחד הכללים החשובים בתקופת שיפוצים הוא להשאיר את המשימות המיוחדות, כגון התקנת צינורות גז, לאנשי מקצוע מיומנים.

אתרי אינטרנט המציגים מגוון עשיר של בעלי מקצוע וחנויות שיפוצים מאפשרים לכם לרכוש שירותים, רהיטים או כלי עבודה וחומרים הדרושים לכם, במחירים סבירים למדי.

נגישות