למה כדאי לחברות שיפוצים לעשות ביטוח עסק?

אין ספק שלרוב העסקים מוטב לעשות ביטוח לעסק, אך כאשר מדובר בעסק שמגיע מתחום השיפוצים, הרלוונטיות של הביטוח מתעצמת פי כמה. עסק שנוגע לתחום השיפוצים מתמודד מול שלל סכנות שאורבות לעובדים ולעוברי אורח, ואף יש לא מעט מכשירים מקצועיים שאם הם יוצאים מתפקוד לא ניתן להמשיך בלעדיהם את יום העבודה (או לקחת עבודות חדשות). מכאן שאם גם אתם מתפעלים עסק בתחום השיפוצים, יש לוודא לא רק שהעובדים מקפידים על כללי בטיחות, אלא גם יש להקפיד שהעסק מבוטח כראוי, כך שגם אם תיקלעו לצרה, תזכו לדעת מראש שהעסק יתמודד ולא יקרוס. אז אלו סעיפים מוטב להכניס למשוואה ומדוע אין זה כלכלי לוותר על ביטוח מסוג זה? כל התשובות מחכות לכם בפנים!

תישמרו על העסק שלכם!

ביטוח עסק מאפשר להיות רגועים ומאפשר להימנע מהוצאות משמעותיות שיוציאו את העסק מפעילות. באמצעות שירות כזה ניתן להמשיך לפעול כרגיל גם אם במהלך השיפוץ ייהרס בטעות הפרקט היוקרתי של הלקוח, הפועל ייפול מפיגום וישבור את הרגל, בעל הנכס יינזק קשות כתוצאה מעבודת שיפוץ וגם אם הטרקטור יתקלקל (כך שבמשך תקופה לא תיכנס עבודה). האומנם? כל עוד יש ברקע מי שמשלם במקומכם פיצויים ומכסה במקומכם הפסדים כבדים, בהחלט ניתן לשמור על פעילות עסקית רווחית. מכאן שאין להיות שאננים, וכן יש להיות מכוסים, וכאן נעבור לפרט אלו סעיפים עשויים להיות רלוונטיים עבור עסק מורכב שעוסק בתחום השיפוצים.

 

 

5 סעיפים רלוונטיים

  • ביטוח תכולה – אם מגיעים מתחום השיפוצים, נראה שיש ברשותכם ציוד וחומרי גלם יקרי ערך. מכאן שאם יגנבו לכם כלי עבודה, או אם המחסן של הציוד יעלה באש, טוב דעת שקיים ברקע ביטוח ייעודי. כאן נחדד שמוטב לוודא שהביטוח מתאים לאופי התכולה שמחזיקים.
  • ליקויי בנייה ותכנון – כל עבודת שיפוץ עשויה להוביל לליקוי, כזה שיחייב לשלם פיצוי מהותי. כך למשל ייתכן שעבודות חשמל יובילו לשריפת הנכס.
  • ביטוח אובדן הכנסה – ציוד משמעותי יצא מתפקוד? מלבד העובדה שיש לשאת בעלויות התשלום, גם עשויים לסבול מאיבוד פרנסה, וזאת כי ללא הציוד לא ניתן להעניק ללקוחות שירות. מה אם כן עושים? ביטוח!
  • חבות של מעביד – החוק מחייב לרכוש את הביטוח הספציפי הזה, ואף לקוחות רבים דואגים לוודא שהביטוח קיים ברקע, טרם הם בוחרים לעבוד עמכם ולא עם חברת שיפוצים אחרת. מדוע? כיון שהתחום נחשב יחסית מסוכן, משמע ישנה סבירות די גבוהה שאחד מהעובדים יעבור תאונת עבודה, ועל כן הלקוח רוצה לוודא שלא הוא יישא בעלויות. במקביל, אם לא תהיו מבוטחים, העובד עשוי לדרוש מכם פיצויים מאוד גבוהים, כאלו שעשויים למוטט את העסק.
  • ביטוח חבות כלפי צד ג' – הלקוחות מסתובבים באזור של השיפוץ, או השיפוץ נערך במקום שמקבל קהל? ישנה סבירות גבוהה שמישהו מעוברי האורח יתחלק, ימעד או יינזק. גם במקרה זה נציין שסכומי הפיצויים שעשויים להידרש יהיו מאוד גבוהים, ועל כן הכרחי לדעת שקיים ברקע ביטוח מתאים.

מתלבטים אלו סעיפים לכלול בביטוח?

כפי שניתן להתחיל להבין, ביטוח עסק עבור חברת שיפוצים אינו פחות מהכרחי. ביטוח מונע פשיטת רגל ומעניק אפשרות להמשיך לעבוד מתוך מקום רגוע, ענייני ומקצועי. עם זאת, על מנת שהביטוח יעניק מענה כמה שיותר אידאלי, יש להתאימו לאופי של העסק – חשוב לבחון היטב אילו סעיפים נכללים בביטוח. מתלבטים? סוכנות ביטוח בטאץ' תסייע להבין מה הכרחי ובמקביל תסביר אלו תתי אפשרויות קיימות. כאן נחדד שאין זה משנה אם מדובר בעסק גדול או קטן, בעסק וותיק או חדש, וזאת כיוון שביטוח עסק שנוגע לתחום השיפוצים אינו פחות מהכרחי. השאלה היחידה היא אלו סעיפים משאירים מחוץ למשוואה.

נגישות