איך נעצב את הגינה הפרטית בסגנון טוסקנה, ובאיזה ריהוט גן נבחר? מה מאפיין ריהוט גן טוסקני?

אין ספק כי מלבד יין, כרמים וגבינות עבשות הביאה אלינו טוסקנה גם סגנון עיצובי. הסגנון הזה הוא ספק טבעי ספק פראי, מצד אחד הוא הכי קרוב לאימא אדמה ולטבע ומצד שני, לסגנון עיצוב טוסקני יש עקרונות ברורים אשר בעזרת שילוב של כל מיני אלמנטים יהפכו את הגינה הפרטית שלכם לפנינה בניחוח טוסקני אותנטי בעלת אסתטיקה חסרת פשרות, איכויות וצבעים.

מה הם המאפיינים של הגינה הטוסקנית?

הגינה הטוסקנית מאופיינת בצמחים בעלי ארומה טבעית כמו למשל צמחי תבלין, צמחי בשמים ועוד. ולכן עיצוב ריהוט גן בסגנון טוסקני חייב להיות טבעי, כלומר כמה שפחות "מבויים" או עיצובי, כדי שיתקבל הרושם כי הגינה לא עוצבה אלא הרהיטים פשוט מאז ומעולם היו שם כפי שהם, ולא הייתה שום התערבות חיצונית. מה שלכאורה לא נכון כלל.

ריהוט גן בסגנון טוסקני

כל מה שיש בגינה בסגנון טוסקני חייב להיראות טבעי (ממש כאילו ניבט מתוך האדמה עצמה) ולכן עיצוב גינה שכזאת חייב לכלול גם ריהוט גן שיכול להשתלב בצורה הרמונית עם הגינה, בלי יותר מדי עבודת עיצוב אולם עם המון מחשבה. כמובן שריהוט גן בסגנון טוסקני אינו זורם עם חומרי גלם שאינם טבעיים כמו פלסטיק או מאלומיניום, ומתבסס על סוגי ריהוט במראה הטבעי כמו למשל רטאן או עץ מלא.

טוסקאנה היא שהכניסה אלינו את הצבע הלבן לריהוט בבתים והיות שהסגנון הטוסקני מאופיין בהרמוניה בין החוץ לפנים, הצבע הלבן גלש החוצה ויחד עם ריהוט גן, צמחי התבלין, הפרחים הצבעוניים וערגות החתומות באבנים הפך את כל הגינה ממש לטוסקנה הקטנה.

ברוב המקרים ריהוט גן שיתאים לגינה טוסקנית הוא ריהוט בצבע לבן שעושה את הרושם שהוא לא עבר שום עיבוד אפילו, משהו במראה כפרי קצת פרימיטיבי, שנותן הרגשה מאוד בסיסית וראשונית לגינה. אולם ללא ספק אפשר לשלב גם צבעים טבעיים אחרים וליצור הרגשה דומה.

ואפשר להוסיף גם רהיטים משלימים!

זה אולי לא כלול במפרט הטכני של סגנון העיצוב הטוסקני אבל זה בהחלט יכול לשחרר משב אוויר ונחת רוח, אם בצד ליד ערוגות האבנים, צמחי הבשמים והתבלין וליד ריהוט גן בסגנון טוסקני, תוצב נדנדה עם ריפוד משובץ (שמאוד מתאים למראה הכפרי) ויחד עם בקבוק יין איכותי ביד אחד, ואוכל משובח תוכלו להרגיש בגינתכם הפרטית שאתם ממש בחופשה.

נגישות