אחת ולתמיד: איפה ממקמים את ה-WIFI בבית?

לא צריכים לגור בבית גדול במיוחד בשביל לחוות את הבעיה שכולנו מכירים של קשיים בקליטת ה-WIFI. ריבוי משתמשים ומכשירים הגולשים על רשת ה-WIFI, מגבלות טכניות במיקום הראוטר במקום האידיאלי, שימוש בנתונים רבים כמו ממירים של טלוויזיות מבוססות אינטרנט, הורדה והעלאה של תכנים למחשבים וטלפונים חכמים וגיימינג מסוגים שונים וכן, גם בתים גדולים – כל אלו מביאים לקשיים בקליטה ושידור של WIFI והופכים את הגלישה באינטרנט לאיטית ומסורבלת. אין ספק שכולנו מעוניינים להוציא את המקסימום מרשת האינטרנט הביתית שלנו וישנן כמה פעולות פשוטות שניתן לעשות כדי להוציא את המקסימום מה-WIFI. הנה כמה גישות שיעזרו לכם לדעת כיצד למקם את ה-WIFI בבית שלכם.

תמצאו את ה-CENTER שלכם

בואו נצא מנקודת הנחה שאתם גרים בבית בגודל ממוצע בן ארבעה חדרים של כ-150 מטרים רבועים. נוסיף הנחה נוספת כי השימוש ברשת ה-WIFI מתחלק באופן שווה יחסית בין המכשירים השונים בבית כאשר בסלון ישנו ממיר טלוויזיה מבוסס אינטרנט, בחדר אחד ממיר נוסף כזה, מחשב נייד אחד ושלושה מכשירי טלפון נייד. זוהי דוגמה למצב אופייני ונפוץ מאד וזהו מצב קלאסי בו חשוב מאד למקם את הראוטר בדיוק במרכז הבית, מה שיבטיח פיזור נכון ומדויק של הקליטה אל כל חלקי הבית. מה עושים אם נקודת החיבור לא נמצאת במרכז? ספק אינטרנט טוב כמו ספק אינטרנט ITC למשל, יוכל בשמחה ליצור נקודה בכל מקום שתרצו.

אחת ולתמיד איפה ממקמים את ה WIFI בבית

לכו בעקבות התחביבים שלכם

גיימרים מושבעים? מורידים מדי שבוע כמויות גדולות של מוזיקה וסרטונים למחשב? עובדים מהבית וצריכים לשלוח ולקבל הרבה מידע למחשב הביתי? ובכן, כל הדברים הללו משפיעים בהחלט על צריכת ה-WIFI שלכם. במצב כזה, כדאי מאד למקם את הראוטר ליד המכשיר הנ"ל. אם בחדר המשחקים נמצא הסוני, כדאי לשים את הראוטר לידו. אם יש לכם טלוויזיה בחדר מקמו את הראוטר בקרבתה וכן הלאה. שימו לב כי זו דרך שכדאי לבחור בה כאשר יודעים שהמכשירים המשניים המחוברים לרשת ה-WIFI עשויים לעבוד פחות טוב. עם זאת כדאי לדעת שישנם ספקי אינטרנט מסוימים שנותנים השירות שנותן מענה מצוין גם במצב כזה בו יש מכשיר אחד עם צריכת אינטרנט גבוהה ומכשירים משניים, כמו שלמשל עולה ממספר רב של חוות דעת על ספק אינטרנט ITC שהתקבלו בכמה סקרים שונים.

מגדילי טווח ושינוי מיקום בהתאם לצורך

נחזור רגע לספקים כמו ITC המאפשרים יצירת נקודות בהתאם לצורך. במצב כזה תוכלו כמובן ליהנות ממיקומים שונים של ה-WIFI בבית. ערב סטרימינג עם חברים בסלון? עובדים מהבית בחדר העבודה? הילד רוצה לשחק בחדר? פשוט הזיזו את הראוטר לנקודה הרצויה. אגב, פתרון טוב שניתן להשתמש בו הוא מגדילי טווח שגם אותן ישמחו לספק לכם ספקי האינטרנט שלכם אם תבקשו.

נגישות