שיפוץ מטבח בלי לצאת מהכלים

איך לבחור שיפוצניק טוב ואיך לשפץ מטבח בלי להשתגע? אנחנו יודעים ששיפוצים הם התקופה הכי מלחיצה שיש בחיי כל בעל בית, ולכן הטיפים שיובאו להלן יוכלו לעזור לכם לעבור את התקופה הזאת בצורה קלה ככל האפשר, כאשר גם תבינו טוב יותר מה צריך לעשות בשיפוץ וגם איך לבחור את השיפוצניק הנכון.

שיפוץ מטבח

תכניות ורשימות מקלות על החיים

קל מאוד להתנהל לפי רשימות משום שאז יודעים בדיוק מה יש לכם ומה חסר. ראשית, שבו במטבח שלכם וקחו מידות. זהו השלב הראשון שיעשה כל איש מקצוע שתבחרו, מעצב פנים או שיפוצניק. אתם צריכים לדעת עם מה אתם עובדים ולפני שאתם מבררים מחירים אתם צריכים לדעת בדיוק מה אתם צריכים. הרשימה השנייה שאתם צריכים להכין היא רשימת השיפוצים שאתם יכולים להרשות לעצמכם וצריכים בצורה דחופה. אם יש לכם אפשרות לשפץ את כל המטבח מה טוב. אם מדובר רק באלמנטים מסוימים כמו כיורים למטבח, משטחי עבודה או מכשירי חשמל, רשמו זאת ברשימה.

חידוש מטבח או שיפוץ כולל?

הרשימה שתבהיר לכם מה נכון לכם היא זאת שבודקת את מצב המטבח שלכם ומה צריך להחליף. יש אפשרות לשדרג ולחדש את המטבח ויש אפשרות לשפץ את כולו. חידוש מטבח זה אומר להחליף רק את חזיתות הארונות בדלתות אחרות וטובות יותר, תוך תיקון צירים ופרזולים כמו ידיות, ולפעמים אף שינוי פנימי של חלוקת הארונות, אולי אפילו החלפת חלק מהמשטחים והריהוט. בשיפוץ מטבח אתם מחליפים הכל מהיסוד, ולפעמים אפילו חיפויים ומרצפות. במקרה הזה פשוט הכינו רשימה של כל מה שאתם צריכים כדי להתחיל בסקר מחירים. זכרו כי גם כאשר אתם בוחרים בחידוש יש חומרים זולים ויש יקרים, ובכל מקרה החומרים המודרניים הזולים נראים מצוין אפילו יותר מטבעיים, לפעמים.

מה מציע לכם השוק?

חנויות ויצרנים של ארונות ושל פתרונות עיצוב ושיפוץ כמו פרזול וכלי סניטציה למיניהם יכולים להציע לכם מגוון גדול של פתרונות שיפוץ בקשת מחירים. עשו את השיקולים שלכם אבל זכרו שחומרים טובים לא חייבים להיות יקרים, ושממילא חומרים וטכנולוגיה מודרניים נחשבים לעמידים ויציבים למשך שנים. כך שגם אם אין לכם תקציב לעץ מלא, למשל, או לשיש, יש מספיק פתרונות נוספים שנראים מצוין ואפילו יפה יותר.

בחירת השיפוצניק שלכם

בחירת השיפוצניק מתחילה במשאל חברים וקרובי משפחה. היום נהוג גם לבדוק במדיה החברתית ולבקש המלצות. רק ודאו שאתם מקבלים המלצה מפורטת שנראית אמיתית ובקשו שישלחו לכם תמונות של העבודה שהמומלצים עשו להם בביתם. זה אומר שאתם צריכים לבקש לראות תמונות של עבודות שהשיפוצניקים שהגעתם אליהם ולשפוט לפיהם. כמו כן, בקשו הצעת מחיר מפורטת שכוללת את כל סעיפי העבודה, כולל נגרות, אינסטלציה, עבודה על הקירות והחיפויים, חלונות ועוד. כל ההתקנות כולן שמפורטות בחוזה ביניכם והמחירים שלהם. זה כולל גם חומרים שבחרתם מבעוד מועד וסיכמתם עליהם. כמו כן, פרטו בחוזה את קצב העברת הכספים, משום שלעולם לא מעבירים כסף מראש אלא רק בשלבים לפי התקדמות העבודה שגם היא כפופה לחוזה. רק כך תבטיחו לעצמכם לא לדאוג.

עיצוב המטבח דורש לרוב איש מקצוע

אם בחרתם שיפוץ כללי מומלץ מאוד להיעזר במעצב פנים או אדריכל, לפחות כדי לבנות תכנית ולחשב נכון את החלל והאלמנטים שבו. כך הוא ינוצל נכון יותר ותוכלו להכניס בו פתרונות מתקדמים שונים. אם אין לכם תקציב לשכור אותו גם לצורך הפיקוח על קצב העבודות ותעשו זאת לבד, הכנת התכנית היא השלב החיוני הבסיסי שמומלץ לא לוותר עליו בעזרת איש מקצוע, בכל זאת. יש היום אין ספור רעיונות ומידע חדש שלא כולם מודעים לו ושיכול להקל עליכם את החיים, כמו חומרים סינתטיים חדשים ושיטות עבודה מודרניות שעושות את שיפוץ המטבח זול ומהיר יותר.

מהלך העבודה וסיומה

אם הכנתם חוזה מסודר עם השיפוצניק שלכם, וקבעתם את קצב ההתקדמות והעבר התשלומים, אל תשכחו להוסיף לשם את המחירים של חומרי הגלם אם אתם בוחרים וקונים אותם, ולהוסיף הגבלות שונות כמו שמירה על הניקיון ועל הבית מבלי לגרום נזקים. ודאו שיש לשיפוצניק את כל התעודות וההסמכות ויש לו ביטוח מקצועי ליתר ביטחון, וסכמו אתו שהוא מנקה ומפנה את פסולת הבנייה במהלך השיפוצים ובסופם.

נגישות