איך בוחרים מעצב פנים לבית?

מעצב פנים לבית

מכירים את התחושה הזאת שמגיעה אחת לכמה זמן כשאנו נכנסים לבית ומרגישים כי משהו בחלל זקוק לרענון ולשדרוג באופן מיידי? זה יכול לקרות כמה שנים לאחר מעבר לבית חדש, כאשר עובר עלינו איזה שינוי פנימי אישי המצריך גם שינויים חיצוניים או סתם כאשר מרגישים צורך להתחדש. בנקודה הזו, רבים מרגישים כי הם לא יודעים איך לעשות את השינוי בעיצוב של הבית ולכן בוחרים לפנות למעצב פנים מקצועי. כאן חשוב לזכור כי מדובר בבחירה קריטית וכי פנייה למעצב שלא מתאים לכם עלולה להביא לתוצאה ההפוכה עם בית שאתם מרגישים בו פחות בנוח. על כן, חשוב לדעת איך לבחור את בעל המקצוע הזה והנה כמה טיפים שאולי יעזרו.

הכשרה מקצועית

יש מקצועות שלמרבה הצער ניתן לעסוק בהם גם ללא הכשרה מקצועית ראויה ועיצוב פנים הוא אחד מהם. לכן, מומלץ בראש ובראשונה לבדוק אם מי שפניתם אליו הוא בוגר מסלול אדריכלות ועיצוב פנים וכך תוכלו להיות בטוחים שתקבלו עבודה טובה וייעוץ מקצועי בלבד. נכון, אפשר לבחור במעצב פנים ללא הכשרה כדי להוזיל עלויות, אבל רק אם אתם מוכנים מראש לכך שיכול להיות כי התוצאה הסופית לא תהיה לטעמכם.

תיק עבודות

רוצים לדעת אם בחרתם במעצב פנים מקצועי? בקשו ממנו לראות תיק עבודות. למעשה, אין דבר כזה אדריכל או מעצב פנים בעל שם ללא תיק עבודות ואם אתם פונים למישהו בלי תיק כזה, זה בהחלט צריך להדליק לכם נורה אדומה. מרבית מעצבי הפנים מתחזקים אתר אינטרנט מקצועי בו תוכלו להתרשם מעבודות שונות שלהם ולהבין אם הם יוכלו לסייע גם לכם.

המלצות

אם אתם מכירים אנשים קרובים שאתם סומכים עליהם ועל הדעה שלהם, ובפרט כאלה שנעזרו במעצב פנים לאחרונה ואהבתם את העבודה שהוא עשה אצלם, בהחלט שווה לשקול להסתמך על כך ולבחור באותו מעצב הפנים. אם אתם לא מכירים אנשים כאלו, תוכלו בהחלט להיעזר בחוכמת ההמונים ולהתייעץ עם אנשים ברשתות החברתיות לגבי מעצבי פנים שונים. ככל שתקבלו יותר המלצות על אותו בעל מקצוע, כך עולים הסיכויים כי מדובר בבחירה טובה.

סגנון

חשוב לזכור כי עבודת עיצוב הפנים הוא אומנות לכל דבר ועניין, וככזאת יש סיכוי שסגנון עיצוב אחד, אפילו כזה שנחשב לאיכותי ויוקרתי, לאו דווקא מתאים לכם. לכן, מומלץ לחשוב קודם לכן איזה סגנון מתאים לכם ולאחר מכן לחפש מעצבי פנים שיודעים לעבוד בסגנון הזה.

כימיה

לבסוף, מדובר בעניין לא פחות חשוב וזו הכימיה ביניכם. דברו עם המעצבים לפני, נסו להבין מהו אופי העבודה מולם ואם הם קשובים לכם ולצרכים שלכם. תחושת הבטן שלכם הרבה פעמים תהווה דרך מצוינת לבחירת איש מקצוע ואם הוא מגיע יחד עם המלצות טובות, יש סיכוי לא רע שזה האדם שכדאי לכם לבחור.

נגישות