מתיחת פנים: איך לבחור את מעצבת הפנים המושלמת לעיצוב הבית?

אם עד לפני מספר שנים יצירת קשר עם מעצבת פנים לטובת עיצוב הבית היה שמור בעיקר בעבור בעלי כיסים עמוקים, כיום ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לקבל את השירות בהתאמה אישית – החל מהתקציב ועד למימוש החזון העיצובי, כחלק מהבנה כי למעצבת הפנים יש חשיבות עצומה מבחינת היכולת להשלים את הפרויקט בזמן, וזאת בשל הניסיון כמו גם המיומנות בתחום. קשרים ענפים עם בעלי מקצוע וכן ירידה לפרטים הקטנים שאולי אתם לא חשבתם עליהם הם רק חלק מהסיבות מדוע בחירה במעצבת פנים היא האפשרות החכמה והטובה ביותר לטובת עיצוב מוצלח עם תוצאה מרהיבה. אם גם אתם מתכננים לצאת לפרויקט של מתיחת פנים לבית, להלן דגשים שיסייעו לכם לבחור את מעצבת הפנים המושלמת והמקצועית ביותר:

 

קבלת המלצות

דרך מצוינת לבצע בחירה של מעצבת פנים יכולה להתבצע באמצעות קבלת המלצות מצד חברים, עמיתים לעבודה וכן אתרים מתמחים אשר יכולים לסייע לכם לקבל את הבחירה הנכונה. כדאי למצוא מעצבת פנים מומלצת דרך אתר yes-please המתמחה בתחום של השוואת מחירים בין ספקים, כאשר בתחום של עיצוב פנים תוכלו לאתר את המעצבות המומלצות והמקצועיות ביותר שנבדקו ע"י נציגי האתר. בכך, תוכלו ליצור תמהיל בחירה אפקטיבי אשר יוביל לא רק לבחירה נכונה אלא גם לניצול של הפלטפורמה האינטרנטית לטובת קבלת החלטות מושכלות.

 

בחינה של תיק עבודות

בחינה של  תיק העבודות של המעצבת היא חיונית לטובת קבלת החלטות. כל מעצבת פנים היא בעלת חזון וטעם אישי מובנה, ועל כן לא תמיד סגנון העיצוב יתאים לטעמכם האסתטי. על כן, בחינה של תיק עבודות עם פרויקטים קודמים מהווה דרך מצוינת לקבלת החלטה וכן התרשמות מהטעם האסתטי של המעצבת, כחלק  מהבנה כי התאמה מדויקת בין הניסיון וסגנון העיצוב של המעצבת אליכם היא חיונית לטובת השלמת הפרויקט בהתאם לחזון העיצוב שלכם. שימו לב כי בתיק העבודות יש מגוון רחב של עבודות שהיא ביצעה, כמו עיצוב סלון, פינת אוכל, כניסה לבית, גינות, חדרים ועוד ועוד.

 

עמוד אינסטגרם למעצבי פנים

כימיה

עיקרון בסיסי וחשוב מאוד בתהליך הבחירה הוא הכימיה אל מול בעל המקצוע, בייחוד כאשר מדובר בפרויקט רגיש המגלם בחובו גם השקעה כספית לא מועטה, כמו עיצוב הבית ע"י מעצבת פנים מוסמכת. רצוי לקבוע פגישות ייעוץ עם מספר מעצבות, ובמהלך הפגישה לבחון באופן מודע את הכימיה שנוצרת ביניכם. מעצבת פנים אשר תדע ליצור בעבורכם תשתית המותאמת לסגנון החיים ולטעמכם האסתטי תוך שימת דגש על הקשבה היא אשת המקצוע אותה אתם תרצו לצידכם, מתוך הבנה כי הכימיה הטובה היא זו שתוביל גם לסיום הפרויקט לשביעות רצונם של כל הצדדים.

 

ניסיון

הפרמטר של הניסיון הוא פרמטר משמעותי אליו צריך להתייחס בזמן תהליך האיתור והבחירה. מעצבת פנים בעלת ניסיון של מספר שנים בתחום תדע לבנות בעבורכם תמהיל המשלב בין תקציב מובנה המותאם ליכולות הפיננסיות שלכם כמו גם תדע להתגבר על קשיים בתהליך העבודה, בייחוד מאחר ותהליך של שיפוץ ועיצוב כרוך לא פעם בעיכובים ושינויים, הניסיון משחק תפקיד שיכול למנוע עיכוב משמעותי שיגרור גם הוצאות כספיות נוספות. עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי מעצבת פנים מתחילה יכולה להציע לכם הצעת מחיר אטרקטיבית מאוד בשביל תיק עבודות, ועל כן צריך לקחת גם את הפרמטר הזה בחשבון במידה ואתם רוצים להפחית במחיר של עיצוב חדר אחד או יותר בבית.

 

זמינות

תהליך של עיצוב בית הוא תהליך ארוך שדורש זמינות מלאה מצד מעצבת הפנים. על כן, במעמד הפגישה בדקו היטב כי לוחות הזמנים שלכם תואמים ללוחות הזמנים של המעצבת, בייחוד אם מדובר במעצבת עצמאית שעובדת במקביל על מספר פרויקטים. יחד עם זאת, זכרו כי הזמינות מתבצעת במסגרת של שעות העבודה, אולם בשביל שתרגישו בנוח לפנות ולקבל את המענה הראוי הזמינות של המעצבת את היקף הפרויקט.

 

לסיכום

בחירה של מעצבת פנים היא בחירה שאין להקל בה ראש, מאחר ומעצבת פנים היא גורם מפתח שיכול להוביל להצלחה מטאורית או לכישלון קולוסלי. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לבצע בחירה נכונה שתהלום לא רק את מסגרת התקציב אלא גם קשר אישי שנרקם בעקבות העבודה המשותפת וכן יצירת תוצר סופי משביע רצון – בעבור שני הצדדים.

נגישות