עיצוב פנים מחייב התייחסות מקצועית ויסודית לנושא התאורה. ללא תאורה לא ניתן להדגיש חללים מסוימים בבית, לייצר משחקי אור וצל ולהעלים פגמים. עיצוב פנים ללא תאורה מתאימה מאבד מערכו ועלול להביא לבזבוז של זמן וכסף. העיצוב והתאורה הולכים יד ביד והם חייבים להיות חלק בלתי נפרד גם מבחירת הריהוט, הריצוף וחיפוי הקירות. מעבר לכך, מעצבי פנים ברמה גבוהה יכירו את פתרונות התאורה המודרניים וכך יאפשרו ללקוח לחסוך בהוצאות אנרגיה וחשמל.

תאורה מעוצבת לבית
תאורה מעוצבת לבית

השילוב בין תאורה ועיצוב פנים קיים בדירות, חללים תעשייתיים, אולמות תצוגה ומשרדים. את השילוב הזה משיגים גם כחלק מעיצובים בגבס ובניית נישות עבור ספוטים ונברשות. העיצוב חיוני במטבחים והוא אחראי על פינות הישיבה, הבישול והמנוחה. בבתים פרטיים ניתן לזהות רכיבי תאורה המשתלבים עם חלל הפנים ומתכתבים עם צבעי הקירות והריהוט. לעומת זאת, במשרדים הדגש הוא על תאורה פונקציונאלית. זו תאורה המאפשרת עבודה נוחה לכל אורך היום ומשלבת בין פתרונות עיצוב טבעיים ומלאכותיים.

איך בוחרים גופי תאורה לבית?

הגדרה מוקדמת של צרכים ומטרות היא תנאי להפקת מלוא התועלת מגופי תאורה לבית. קודם כל, כדאי להבין כמה אנשים חיים בבית ומה הצרכים שלהם. סביר להניח שהתאורה בסלון לא תהיה דומה לתאורה במטבח או בחדרי השינה. מעבר לכך, יש הבדלים גם בתוך חדרי השינה עצמם. קיימים פתרונות תאורה לחדרי הורים, חדרי תינוקות, חדרי ילדים וחדרי אורחים. בשלב האחרון יש לקחת בחשבון את התאורה המתאימה לחדרי המקלחת והשירותים. גופי תאורה בחללים אלו צריכים להיות עמידים בפני מים ולחות ולהציע ספקטרום תאורה אפקטיבי ומדויק.

שנית, מומלץ מאוד לבחור גופי תאורה בתוך מסגרת התקציב. אין סיבה להיכנס לחובות כדי להשתמש בתאורה על מנת לעצב מחדש את הבית. אפשר לשלב גופי תאורה תלויים, צמודים, ומדים ושולחניים בכל איזור אחר של החלל. לחילופין, כדאי להתייעץ עם מעצבי פנים על מנת ללמוד על היתרונות והחסרונות של גופי תאורה שקועים.

לא לשכוח את חלל החוץ

מעצבי פנים צריכים להבין שחלל החוץ הוא למעשה חלק מהבית. חייבים לעצב את חלל החוץ בצורה שתהדהד את הסגנון בתוך הבית, או לפחות תיצור עבור ניגודיות אסתטית. את חלל החוץ מעצבים באמצעות תאורת חוץ ומוגני מים. פריטי התאורה בקטגוריה הזו מגוונים מכפי שנהוג לחשוב והם כוללים נורות LED, תאורת שביל, גופים לתלייה, שקועי קרקע, שקועי קיר ועוד. בבתים עם בריכה אין סוף לכמות האפשרויות ולפוטנציאל העצום של שימוש נכון בגופי תאורה דקורטיביים.

עיצוב פנים נשען על גופי תאורה ויחד הם יוצרים חלל ביתי חלומי. עיצוב מן הסוג הזה נותן מענה על צרכים פונקציונאליים והוא מתאים לכל סוגי הדירות והבתים. העיצוב והתאורה מנצלים היטב את חלל הפנים ומדגישים את החלקים החשובים עבור הלקוח.

המאמר באדיבות קרני תכלת תאורה

נגישות