ניסור בטון כחלק משיפוץ הבית

בעבר, ניסור בטון היה נחלתם של עסקים או גופים במגזר העסקי בלבד, וזאת בשל העלויות הגבוהות להן נדרש אדם שרצה לנסר בטון במבנה מסוים. כיום, הוזלו העלויות הכרוכות בהליך זה, וכך הפך ניסור הבטון לפעולה נפוצה גם בקרב המגזר הפרטי, כאשר המטרה העיקרית בניסור הבטון הייתה לשפץ את הבית.

כיצד מנסרים בטון?

טרם ניסור הבטון, יש לבדוק את האזור המיועד לניסור, וזאת על מנת לוודא שבקיר המיועד לניסור לא עוברות תשתיות כלשהן, כגון צינורות מים או חוטי חשמל. כמו כן, בדיקה זו נדרשת לצורך וידוא יציבות וחוזק המבנה. רק לאחר קבלת אישור ממהנדס בניין הבודק את כל אלה, ניתן להתחיל בניסור עצמו. הכלי הנפוץ ביותר לניסור בטון כיום הינו מסור יהלום – מסור המבוסס על טכנולוגיה המאפשרת לו לנסר בטון, גם כזה שהינו עבה במיוחד, באופן מדויק ומהיר יחסית.

לשם מה משתמשים בניסור בטון?

ניסור בטון נעשה לצורך שלל מטרות, כאשר הבולטות שביניהן הן ניסור בטון לצורך שיפוץ מקלטים, יצירת דלתות, יצירת פתחים ויצירת חלונות. היות וניסור הבטון היא אינה פעולה של מה בכך, טרם ביצוע פעולה זו לצורך שיפוץ הבית, מומלץ להתייעץ גם עם מעצב פנים לו התמחות ספציפית בעיצוב חלל של דירות. בנוסף, מומלץ להתחשב בגורמים נוספים, כגון כניסת אור טבעי, התאורה בחדר, מספר פתחי האוורור במידה וקיימים כאלה וכדומה.

בטיחות לפני הכל

בעת ביצוע פעולת הניסור, יש להתחשב בכך שפעולה זו גורמת לפיזור אבק רב ברחבי הבית. לכן, על אנשי המקצוע להרטיב היטב את הקירות באמצעות זרמי מים טרם הפעולה, וזאת על מנת למנוע כמה שיותר את פיזור האבק. אם אחד מבני הבית סובל מאלרגיה או מקוצר נשימה – יש להרחיקו ככל הניתן מסביבת הניסור, עד שתסתיים הפעולה והבית ינוקה. את איזור השיפוץ והרהיטים מסביב מומלץ לעטוף בניילון, וזאת על מנת לחסוך כמה שיותר עבודות ניקיון בהמשך.

על מה יש לשים דגש בעת הזמנת אנשי המקצוע?

בכל הנוגע לניסור בטון, יש להקפיד על שכירת שירותיהם של אנשי מקצוע איכותיים בלבד. גם כאשר המחיר מעט גבוה יותר, יש להעדיף את אנשי המקצוע בעלי הניסיון וההמלצות הרבים יותר, וזאת לאור העובדה שמדובר בפעולה מורכבת למדיי. בעת הניסור יש לוודא, למשל, כי לא נוצרים בקיר סדקים העלולים לגרור להתמוטטות הקיר בהמשך. דברים מסוג זה יוכל לוודא רק איש מקצוע מיומן, שבאמתחתו ניסיון רב שנים בפעולה מסוג זו.

"עשה זאת בעצמך"

קיימים מקומות בהם ניתן להשכיר מסור יהלום לפרק זמן מסוים. עם זאת, כפי שצוין, מדובר בפעולה מורכבת אותה כדאי להשאיר לאנשי מקצוע. חשוב לזכור כי ניסור הבטון הינה פעולה שונה משמעותית מניסור חומרים אחרים. לכן, אם אינכם בעלי ניסיון בכל הנוגע לבטון ספציפית, רצוי שלא לבצע זאת לבד.

נגישות